Lohusa Gecelikleri

Loğusa gecelik modelleri arasında tercih edilmesinin sebepleri özellikle özellikleri arasında yer alan rahat ve kullanışlı giysiler olmasıdır. Hamilelikten çıkmış ve doğum yapmış bayanlar doğum sonrası acıları olacağından dolayı rahat etmeleri gerekir ve buna uygun tarzda giysiler giymeliler. Sıkı kıyafetler veya daraltıcı ürünler ve giysiler kullanamazlar . Göğüs bölgesinde bebeğe kolaylıkla süt verebileceği çıtçıtlı modeller özellikle tercih edilir.

Loğusa gecelik takımlarından bahsedildiğinde loğusa gecelik  takımlarında ayrıca spor modeller de bulunmaktadır.Hamilelik sonrası kişilerde kadınlarda stres ön planda olduğundan dolayı sıkıntıya sokacak ve yoracak durumlardan kaçınılması önemlidir. Kıyafette bunun bir parçasıdır. Lohusalık döneminde , kullanılan gecelik  takımları özellikle penye olmaları veya saten olmaları gibi birçok kumaşta kullanılmaktadırlar. Ancak lohusa takımları arasında dantelli güpürlü olan takım çeşitleri de bulunmaktadır.

Kız bebekleri olanlar için pembe, erkek bebekleri olanlar için mavi gecelik sabahlık takımları işle birlikte bir bütünlük sağlanabilmektedir. Genellikle düz beyaz renkler veya krem renkler kullanılır ancak, renkli modeller de mevcuttur. Spor modeller, klasik modeller lohusa gecelik  takımları içinde yerini almaktadır. Gecelik takımları ayrıca sabahlıklı modelleri ile birlikte oldukça yararlıdır. Özellikle sabahlıklı modellerin seçilmesi daha uygundur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s